RASPORED EMITOVANJA OBRAZOVNIH SADRŽAJA ZA VREME VANREDNOG STANJA

MPN

NAŠA ŠKOLA NAJUPEŠNIJA U ŠAHU NA PALILULI

Објављено понедељак, 25 март 2019 Аутор PD-SU
sahistiOsnovna škola "Milena Pavlović Barili" je kao prvoplasirana ostvarila plasman na ekipno gradsko takmičenje u šahu, i 14 učenika I učenica škole su ostvarili plasman na pojedinacno gradsko takmicenje u šahu. Time je ubedljivo najušpesnija od svih škola koje su uzele učešće na opštinskom takmičenju.
Na ekipnom takmičenju održanom 22.3. u OS "Arčibald Rajs" naša škola, iako jedna od najmladjih, osvojila je ubedljivo 1. mesto sa svim pobedama, i plasman na gradsko takmicenje.
Ekipa je igrala su sastavu:
1. Koprivica Đorđe
2. Radić Marko
3. Rašković Ilija
4. Gavrilović Konstantin
5. Rašković Đorđe
6. Jovanovski Sara
7. Jovanovski Irina
8. Vuksanović Jana
 
Na pojedinačnom opštinskom takmičenju u šahu koje je održano 23.3. u OŠ "Arčibald Rajs", učenici OŠ "Milena Pavlović Barili" su osvojili ubedljivo najviše medalja i plasmana na gradsko takmičenje od svih škola na teritoriji GO Palilula, a učesce su uzeli učenici  i učenice čak 12 Osnovnih škola. Učenici naše škole su osvojili 5 zlatnih, 5 srebrnih i 4 bronzane medalja. Nih jedanaestoro  se plasiralo na gradsko takmicenje koje se odrzava 31. marta (pojedinačno) i 6. aprila (ekipno)
Osvajači medalja su:
 
Jovanovski Sara             1. mesto
Vuksanović Jana             1. mesto
Rašković Mihailo             1. mesto
Radić Marko                    1. mesto
Koprivica Đorđe               1. mesto
Milisavljević Hana             2. mesto
Ilić Anđela                         2. mesto
Jovanovski Irina                2. mesto
Purtić Dimitrije                  2. mesto
Rašković Ilija                    2. mesto
Rolović Lazar                   3. mesto
Prentić Lazar                   3. mesto
Međedović Stefan            3. mesto
Nešić Miloš                      3. mesto