OBELEŽEN SVETSKI DAN TOLERANCIJE_Vršnjački tim

Објављено четвртак, 16 новембар 2017 Аутор Marina Ćiledžić

 IMG 22Međunarodni Dan tolerancije je i ove godine obeležen u našoj školi kroz različite aktivnosti učenika. Vršnjački tim je na svom poslednjem sastanku izradio veoma efektan pano, koji simbolizuje toleranciju i međusobno poštovanje.


Created with Flickrset for Joomla.

Obeležavajući ovaj značajan datum, učenici su se podsetili da je potrebno uvažavati tuđe mišljenje, tuđa osećanja, kao i uverenja i da je to jedini način da budemo ljudi. Takođe, učenici su naučili da tolerancija znači biti slobodan, čvrsto se držati svojih uverenja i poštovati prva drugih, ali da takođe znači da se ideje i stavovi ne nameću, jer svako od nas treba stvarati sopstvenu sliku o svetu i društvu u kome živimo.

Osnovna škola, kao vaspitno- obrazovna ustanova, ima glavnu ulogu u socijalizaciji mladih, njihovom psiho fizičkom razvoju, kao i kulturnom uzdizanju. Naša škola veoma vodi računa o ovom problemu i organizuje razne vannastavne aktivnosti, kako bi što više kod dece razvila svest o međusobnoj toleranciji.